Jim Morrison

5. srpna 2009 v 10:49 | Jamajka
Tento článek jsem se rozhodla napsat potom co jsem si přečetla knihu "Nikdo to tu nepřežije"(No one here gets out alive) a potom ,co jsem viděla film The Doors. Kniha i film pojednávají o životě legendárního zpěváka Jima Morrisona.

Složitou osobnost Jima Morrisona vystihují tyto citáty z knihy:


Jerry Hopkins a Danny Sugerman
Jim Morrison-zpěvák ,filozof ,básník ,delikvent.Zářivý a posedlý učedník temnot v celé své kráse.Ten ,který se všemu vzepřel a pokoušel hranice možného...

Gene Youngblood
"Beatles a Stones jsou tu ,aby vás připravili o rozum ,Doors jsou tu pro to ,co přijde potom ,když už jste o rozum přišli.Hudba Doors je krutá. A není to maska.Zkoumá tajemství pravdy.Je avantgardou v tom ,co říká a možná i v tom ,jak to říká.Je to šílenství ,které přebývá v každém z nás ,o hříchu i snech.Takové jsou i hudební prostředky.V tom je síla a v tom je krása hudby Doors.Krása ,která děsí.Doors jsou surrealističtější než psychedelické kapely.Hudba je mučivější než LSD.Spíš než rock je to nějaký rituál-rituál psychosexuálního exorcismu.Doors jsou čarodějové pop kultury.Morrison je anděl.Anděl zhouby."

"Do paláce moudrosti vede cesta krajností "Napsal básník Blake.Jim Morrison to pochopil a překračoval všechny meze."Rozvážnost je bohatá ,ošklivá ,stará děvka ,kterou si namlouvá neschopnost"Blake.Jima fascinovaly vlastní smyslové zážitky ,změny v nervovém systému si přivozoval rozkoší.

George MacDonald napsal:
Před smrtí uchrání jen smrt.
Láska je Smrt,a tak je skvělá.
Láska naplní i ten nejhlubší hrob.
Láska miluje dál pod vlnou.
Písně a básně Jima Morrisona jsou ve své kráse živoucím důkazem ,že Před smrtí uchrání jen smrt.

Jim Morrison řekl:
Řekněme ,že jsem pokoušel hranice reality.
Zajímalo mě ,co by se mohlo stát.
Všecko to byla jen zvědavost.


Úryvek z Jimovy písně:
Zlato ,ty roztančený dny už skončily
Blíží se noc
Stíny večera se plazí po letech
Kráčíš po podlaze s květinou v ruce
Snažíš se mi říct ,že nikdo nic nechápe
Šmelíš svý chvíle za hrst drobákůObrázek Jima Morrisona ,který jsem nakreslila po přečtení knihy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 5. srpna 2009 v 17:31 | Reagovat

Jamajko, rock to je moje, ten mám ráda. Je pravda, že The Doors dělali hodně náročnou muziku a že pro mě poslech jedné písničky stačí. Jim byl zvláštní člověk a nedokážu odhadnout, jestli byl v životě šťastný. Je fakt, že po sobě nechal nesmazatelnou stopu.  ;-)  :-)

2 Jarka Jarka | Web | 5. srpna 2009 v 17:35 | Reagovat

Jejda, vždyť já to zapomněla pochválit ilustraci. Nakreslená pastelkami, viď. Povedl se ti lesk ve vlasech i tvář. On ten Jim byl hezký kluk!  :-P

3 famewhore famewhore | 20. srpna 2014 v 4:51 | Reagovat

"Vládcem těchto měňavých věží na kamenném nádvoří nad mlhou z oceli v troskách sebe sama dýchám vlastní dech." Poetický předčasně zemřelý Jim Morrison na trsátkově tvarovaných náušnicích.

http://lovemusic.cz/produkt/3775-trsatkove-nausnice-jim-morrison/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama